E-shop prochází úpravami

Freerider Skatecycle a jeho vývoj

Na český trh přichází nový produkt, který se stane tvým věrným parťákem. A o čem je řeč? Tato nová "hračka" vstoupila na světlo světa jako Freerider Skatecycle, jehož koncept a následnou výrobu má v malíčku americká společnost sídlící v Brooklynu, od něhož je odvozen i název této společnosti Brooklyn Workshop. Jejím cílem je uvádět na trh nové netradiční produkty a držet se hesla "Forged from the depths of imagination" (česky "Kované z hlubin fantazie"). Jízda na Freerideru je naprosto odlišná od jízdních technik, které známe. K jeho rozpohybování a jízdě na něm nepotřebuješ (kromě úvodního "odpíchnutí") jediný dotek země. S nabitým Freerider Skatecycle a s potřebnou výší adrenalinu v krvi zažiješ nezapomenutelné zážitky. Prohnat ho můžeš nejen po běžných cestách, ale i ve skate parcích. Milovníci hazardu si také přijdou na své, v podobě nejrůznějších tríčků, které na tomto vynálezu lze vymyslet.

Za jeho vznikem stojí Alon Karpman, který se vývoji tohoto produktu věnuje již 10 let. V minulém roce se potvrdilo, že nejde pouze o rozmar, a že Alon neztrácí svůj volný čas, ale že je dokonce na dobré cestě dovést tento produkt do síně slávy. Skatecycle získal v roce 2010 ocenění IDEA Bronze (International design excellence award), na němž má nemalý podíl i jeho designér Antonio Meze. Díky tomu byl zařazen do permanentní expozice v muzeu Henryho Forda.

Nutkáním neustále zlepšovat vzhled a funkčnost Freerideru dospěl nakonec Alon k verzi, která byla uvedena do výroby a následně do prodeje. Přesvědčit se o tom můžeš na fotografii nebo videu níže, kde jsou zobrazeny jednotlivé prototypy a vývoj kola.