E-shop prochází úpravami

Časté dotazy

Maximální váha jezdce?

Výrobce schválil Freerider pro jezdce s váhou nižší než 180 liber (tedy necelých 82 kg). Avšak jezdci važící 250 liber (přibližně 113 kg) neměli s jízdou žádný problém. Pokud vážíte více než daných 82 kg a máte nějaké problémy, kontaktujte prosím naší společnost - měli bychom být schopni problém vyřešit.

Grip potřebuje vyměnit - co mám dělat?

Originální grip by měl nějakou dobu vydržet, ale jeho životnost samozřejmě závisí na frekvenci používání. Neměli byste jezdit s mokrými botami, přitom se totiž grip velmi opotřebovává. Pokud budete chtít grip vyměnit, můžete jej zakoupit v kterémkoli skateshopu. Dosavadní opatrně sloupněte a nalepte nový.

Jaké triky mohu na Freerideru provádět? Mohu zkoušet např. grind?

Prosíme, jezděte na Freerideru v mezích Vašich dovedností, nikdy nepřeceňujte své schopnosti a vždy noste helmu a chrániče. Skatecycling se rozvíjí a takřka každým dnem vznikají nové a nové triky. Sledujte naše stránky či kanál na youtube (jak náš tak i přímo kanál výrobce - Brooklyn Workshop). Rám prozatím není vhodný na grind, je uzpůsoben tak, aby každý svůj Freerider mohl nosit pohodlně přes rameno. Avšak výrobce plánuje již brzy vyrábět i měnitelný rám, který bude kovový a uzpůsobený právě pro grind - nebudete muset kupovat Freerider nový, pouze vyměníte středový rám. Prozatím je grind možný pouze na platformách (to je to, kam vkládáte nohy).

Bojím se, že budu mít ve Freerideru moc zaklíněné nohy.

Nemějte strach. Kolem své nohy máte opravdu velký prostor a nohu můžete velmi snadno a rychle z Freerideru vysunout. Dokonce i člověk s botou s velikostí 16 s tímto nemá problém.

Mohu Freerider rozebrat? 

Freerider můžete kdykoliv rozebrat a složit jak pro očištění a údržbu tak i pro customizaci. Nástroje pro montáž a demontáž jsou součástí balení. Stačí sledovat instrukce na manuálu. 

Má to brzdy? Jak to zastavit?

Freerider nemá brzdy. Jezdec se může obrátit, nebo ostře "ukrojit" oblouk k omezení rychlosti.

Jak moc je to rychlé? 

Freerider je stejně rychlý jako běžný skateboard, nebo casterboard. Kola vydrží i 1700 otáček.

Jak je to těžké? 

7,3 libry, tedy přibližně 3,3 kilogramy.

Existují různé velikosti Freerideru? 

V současné době existuje pouze jedna, univerzální velikost.